Program zajęć

Organizacja zajęć

Nauka i doskonalenie pływania na kursach odbywa się w różnych grupach zaawansowania, w cyklach szkoleniowych 15 – lekcyjnych, raz w tygodniu, przy liczebności grup ćwiczebnych do 15 osób na jednego prowadzącego.

Pierwsze kursy rozpoczynają się w październiku i trwają do końca stycznia, następne rozpoczynają się w lutym i trwają do końca maja.

Rezerwacja miejsc na kursy odbywa się za pośrednictwem Internetu. Do dyspozycji zainteresowanych są kursy I i II stopnia oraz tzw. Rekreacyjna Sekcja Pływacka, w której zajęcia o najwyższym stopniu zaawansowania mają charakter sportowego treningu pływackiego.

PROGRAM ZAJĘĆ

Ćwiczenia oraz zabawy oswajające z wodą. Nauka zanurzania się pod wodę. Nauczanie pływania tzw. strzałką, kraulem na piersiach i na grzbiecie.

Doskonalenie umiejętności pływania strzałką, kraulem na piersiach oraz kraulem na grzbiecie. Nauka pływania żabką na piersiach oraz nauka oddychania w kraulu na piersiach. Część zajęć

Nauczanie pływania kraulem na piersiach i na grzbiecie oraz żabką na piersiach. Pod koniec kursu uczestnicy skaczą ze słupków i pływają w wodzie głębokiej.

Kurs przeznaczony jest dla tych, którzy wcześniej ukończyli z powodzeniem I stopień nauki pływania lub posiadają umiejętności umożliwiające pływanie tylko w wodzie głębokiej. Program obejmuje eliminowanie błędów, nauczanie pływania poprawnego technicznie, kształtowanie umiejętności swobodnego poruszania się w wodzie głębokiej, skoki do wody.

Grupa o najwyższym stopniu zaawansowania. Zajęcia mają charakter treningu pływackiego, obejmują podnoszenie poziomu sprawności pływackiej, kształtowanie wytrzymałości w pływaniu na dłuższych dystansach, naukę pływania stylem motylkowym ( delfinem ), startów i nawrotów oraz elementów ratownictwa wodnego.

ZAPISZ SIĘ NA KURS JUŻ DZISIAJ

Jeżeli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas

Urszula Mróz tel. 604 937 794