Program zajęć

Organizacja zajęć

Nauka i doskonalenie pływania na kursach odbywa się w różnych grupach zaawansowania, w cyklach szkoleniowych 15 – lekcyjnych, raz w tygodniu, przy liczebności grup ćwiczebnych do 15 osób na jednego prowadzącego.

Pierwsze kursy rozpoczynają się w październiku i trwają do końca stycznia, następne rozpoczynają się w lutym i trwają do końca maja.

Rezerwacja miejsc na kursy odbywa się za pośrednictwem Internetu. Do dyspozycji zainteresowanych są kursy I i II stopnia oraz tzw. Rekreacyjna Sekcja Pływacka, w której zajęcia o najwyższym stopniu zaawansowania mają charakter sportowego treningu pływackiego.

PROGRAM ZAJĘĆ

Nauczanie pływania tzw. strzałką, kraulem na piersiach i na grzbiecie. Pod koniec kursu część zajęć odbywa się w wodzie głębokiej basenu.

Doskonalenie umiejętności zdobytych na kursie I stopnia, nauka pływania żabką na piersiach, część zajęć w wodzie głębokiej basenu.

Nauczanie pływania kraulem na piersiach i na grzbiecie oraz żabką na piersiach. Pod koniec kursu uczestnicy skaczą ze słupków i pływają w wodzie głębokiej.

Kurs przeznaczony jest dla tych, którzy wcześniej ukończyli z powodzeniem I stopień nauki pływania lub posiadają umiejętności umożliwiające pływanie tylko w wodzie głębokiej. Program obejmuje eliminowanie błędów, nauczanie pływania poprawnego technicznie, kształtowanie umiejętności swobodnego poruszania się w wodzie głębokiej, skoki do wody.

Grupa o najwyższym stopniu zaawansowania. Zajęcia mają charakter treningu pływackiego, obejmują podnoszenie poziomu sprawności pływackiej, kształtowanie wytrzymałości w pływaniu na dłuższych dystansach, naukę pływania stylem motylkowym ( delfinem ), startów i nawrotów oraz elementów ratownictwa wodnego. Pod koniec roku szkolnego istnieje możliwość uzyskania uprawnień Młodszego Ratownika WOPR.

ZAPISZ SIĘ NA KURS JUŻ DZISIAJ

Jeżeli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas

Urszula Mróz tel. 604 937 794

Jerzy Kacer tel. 604 526 654