O nas

15 września 1993 roku na krytej pływalni ZKS „Unia” Tarnów rozpoczęła działalność Prywatna Szkoła Pływania „eMKa”, założona przez trenerów sekcji pływackiej Unii Tarnów mgr. Jerzego Kacera i mgr. Ryszarda Mroza. Od ponad 40 lat byli oni związani zawodowo z nauczaniem pływania, szkoleniem ratowników WOPR oraz prowadzeniem treningów z zawodnikami sekcji pływackiej „Unii” Tarnów (później “Sokoła-Mościce” Tarnów).

Nauczyli pływać niezliczoną ilość dzieci, młodzieży i dorosłych, wyszkoli wielu ratowników WOPR, zawodnicy, z którymi prowadzili zajecia treningowe wielokrotnie stawali na najwyższym podium w różnej rangi zawodach pływackich w kraju i za granicą, ich najmłodsi uczniowie w corocznej edycji zawodów ”Już pływam” zajmują czołowe lokaty,

W dalszym ciągu mgr Jerzy Kacer i mgr Ryszard Mróz pozostają aktywnymi nauczycielami pływania, zdobytą wiedzę przekazują także studentom Wychowania Fizycznego z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, początkującym instruktorom nauki pływania pomagają w stawianiu pierwszych kroków w pracy zawodowej.

We wrześniu 2001 r. Prywatna Szkoła Pływania „eMKa” rozpoczyna również prowadzenie kursów na nowo wybudowanej krytej pływalni TOSiR w Tarnowie przy ulicy Piłsudskiego.

Wzrastające z każdym rokiem zainteresowanie proponowanymi formami zajęć świadczy o tym, że udało się spełnić oczekiwania społeczeństwa w tym zakresie. Wielu uczniów mgr. Jerzego Kacera i mgr. Ryszarda Mroza związało się z nimi od kilku lat i mimo osiągnięcia wysokiego poziomu umiejętności pływackich oraz zdobycia uprawnień Ratownika WOPR w dalszym ciągu kontynuują pływanie pod ich opieką. Prowadzący zajęcia wykorzystują wieloletnie doświadczenie i wykazują maksymalne zaangażowanie po to, by uczestnicy kursów mogli mieć pełną satysfakcję z uzyskanego efektu końcowego.

POZNAJ NASZYCH INSTRUKTORÓW​

Ma za sobą bogate doświadczenie w dziedzinie nauczania pływania i pracy trenerskiej w sekcji pływackiej ZKS “Unia” Tarnów. Zawodnicy, których wyszkolił byli wielokrotnie nagradzani medalami na Mistrzostwach Polski i podczas innych zawodów pływackich. Od kilku kadencji jest prezesem Tarnowskiego WOPR. Prowadził zajęcia z pływania ze studentami PWSZ. Towarzyski, wesoły, przyjaciel dzieci i młodzieży. Wolny czas najchętniej spędza na działce rekreacyjnej w Ciężkowicach. Od 1993 roku wraz z R. Mrozem jest współwłaścicielem Prywatnej Szkoły Pływania “”eMKa”.

Do 2018 r. trener sekcji pływackiej w   Zespole Szkół Sportowych (dawniej ZKS „Unia” Tarnów), nauczyciel pływania wielu pokoleń dzieci i młodzieży. Jego podopieczni zajmowali czołowe miejsca w zawodach pływackich różnej rangi, zdobywali medale w Mistrzostwach Polski Młodzików i Juniorów.

Jest instruktorem Ratownictwa Wodnego, pracuje w PWSZ w Tarnowie prowadząc zajęcia z pływania ze studentami Wychowania Fizycznego. Lubi turystykę górską i rowerową , pływa na desce do windsurfingu, zimą jeździ na nartach zjazdowych i biegowych. Od 1993 wraz z J. Kacerem współwłaściciel Prywatnej Szkoły Pływania “”eMKa” .

Była zawodniczka sekcji pływackiej ZKS „Unia” Tarnów, trenowała  przez  6 lat w grupie prowadzonej przez  ojca. Od 2004 roku prowadzi zajęcia na kursach nauki i doskonalenia pływania.  Mgr wychowania fizycznego, trener pływania sekcji pływackiej „Sokoła-Mościce” Tarnów (dawniej „Unia” Tarnów), instruktor  Ratownictwa Wodnego.

Startuje w zawodach kategorii  Masters w pływaniu, uprawia triathlon jako członek tarnowskiej drużyny Bike Brothers.  Wakacje najchętniej spędza nad morzem,  zimą jeździ na nartach biegowych i zjazdowych.

ZAPISZ SIĘ NA KURS JUŻ DZISIAJ

Jeżeli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas