Dlaczego warto pływać ?

Każdy wysiłek fizyczny uprawiany systematycznie i bez nadmiernych obciążeń ma korzystny wpływ na organizm człowieka. Pływanie jako forma aktywności ruchowej w wodzie wszechstronnie angażuje aparat ruchowy człowieka, jest też doskonałym środkiem oddziaływującym na kondycję fizyczną i psychiczną na każdym etapie rozwoju osobniczego. To również lekarstwo, które stosuje się wtedy, kiedy za pomocą ćwiczeń w wodzie pragniemy odzyskać częściową lub pełną sprawność utraconą np. podczas kontuzji.

Systematyczne uprawianie pływania skutecznie redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej i nie dopuszcza do jej powstawania w nadmiernej ilości. Poprawia się wytrzymałość a wysiłek rozkładany równomiernie na różne grupy mięśni skutecznie stymuluje ich rozwój. Wzmacniane w ten sposób mięśnie zabezpieczają stawy przed uszkodzeniami, stabilizują kręgosłup zapobiegając powstawaniu wad postawy. Wysiłek wykonywany w wodzie w pozycji poziomej nie obciąża niekorzystnie układu krążenia, ponieważ serce nie musi pokonywać siły grawitacji. Sprawny organizm wysyła do mózgu pozytywne informacje mające korzystny wpływ na stan psychiczny człowieka. Umiejętność pływania umożliwia również w bezpieczny i atrakcyjny sposób spędzanie wolnego czasu nad wodą.

5 powodów dla których warto pływać
z Prywatną Szkołą Pływania eMKa

1. Posiadamy największe doświadczenie spośród uczących pływania w Tarnowie

Jesteśmy „pionierami” zorganizowanej nauki pływania w Tarnowie. Od początku istnienia krytej pływalni ZKS „Unia” Tarnów prowadzimy zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jedynie my spośród instruktorów innych szkół pływania w Tarnowie legitymujemy się związkiem z sekcją pływacką ZKS „Unia” Tarnów praktycznie od pierwszych lat jej istnienia.

Ten fakt stawiał przed nami najwyższe wymagania dotyczące warsztatu pracy. Dzięki temu nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w szkoleniu prowadzonym przez nauczycieli o najlepszym przygotowaniu metodycznym i merytorycznym, z największym doświadczeniem popartym wieloma tysiącami osób wyposażonych w umiejętności pływania.

W samej tylko szkole pływania „eMKa” przez 25 lat jej działalności przez ręce instruktorów przewinęło się 500 – 800 uczniów roczne, co daje liczbę min. 15 tysięcy osób. Wielu z nich podjęło pod naszą opieką systematyczne treningi sportowe w sekcji pływackiej, sięgając niejednokrotnie po najwyższe wyróżnienia.

2. Naszym priorytetem poprawna technika pływania
Szczególny nacisk kładziemy na opanowanie umiejętności pływania poprawną techniką. Nie satysfakcjonuje nas jedynie skuteczność pływania. Dążymy do tego, by nasi uczniowie pływali poprawnie stylowo. Prawidłowa technika to nie tylko piękno ruchu ale ekonomiczne wykorzystanie sił, harmonijny rozwój organizmu i zapobieganie wadom postawy.
3. Zaufała nam PWSZ, Studium Ratownictwa Medycznego i wiele szkół w Tarnowie i okolicy
Swoją wiedzę i doświadczenie przekazywaliśmy studentom Studium Nauczycielskiego i Kolegium Nauczycielskiego, Studium Ratownictwa Medycznego, aktualnie pracujemy ze studentami wychowania fizycznego PWSZ w Tarnowie Od lat uczymy pływania w liceach, gimnazjach i szkołach podstawowych Tarnowa i okolic.
4. Troszczymy się o bezpieczeństwo uczestników naszych kursów
Ponieważ jesteśmy również instruktorami ratownictwa WOPR – uczestników naszych kursów wyposażamy w podstawowe wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa nad wodami. W grupach o najwyższym stopniu zaawansowania prowadzimy szkolenie przygotowawcze do kursu ratownika. Wielu naszych uczniów zdobyło w tej dziedzinie wymagane uprawnienia.
5. Gwarantujemy pozytywny efekt końcowy
Pozytywny efekt końcowy gwarantują: nasze kwalifikacje, doświadczenie, kilkunastotysięczna liczba osób, które nauczyliśmy pływać, wyniki szkolonych przez nas zawodników sekcji pływackiej oraz opinie uczestników naszych kursów.    

PŁYWAJ Z NAMI !

ZAPISZ SIĘ NA KURS JUŻ DZISIAJ

Jeżeli masz pytania zadzwoń
Chętnie na nie odpowiemy

Tel: 604 937 794