O nas

PRYWATNA SZKOŁA PŁYWANIA

 

       15 września 1993 roku na krytej pływalni ZKS „Unia” Tarnów rozpoczęła działalność Prywatna Szkoła Pływania „eMKa”, założona i prowadzona przez trenerów sekcji pływackiej Unii Tarnów mgr Jerzego Kacera i mgr Ryszarda Mroza. Od ponad 30 lat są oni związani zawodowo z nauczaniem pływania, szkoleniem ratowników WOPR oraz prowadzeniem treningów z zawodnikami sekcji pływackiej „Unii” Tarnów. Nauczyli pływać niezliczoną ilość dzieci, młodzieży i dorosłych, wyszkoli wielu ratowników WOPR, ich najmłodsi uczniowie w corocznej edycji zawodów ”Już pływam” zajmują czołowe lokaty, ich zawodnicy wielokrotnie stają na najwyższym podium w różnej rangi zawodach pływackich w kraju i za granicą.

       W dalszym ciągu mgr Jerzy Kacer i mgr Ryszard Mróz pozostają aktywnymi nauczycielami pływania uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, zdobytą wiedzę przekazują także studentom Wychowania Fizycznego z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, początkującym instruktorom nauki pływania pomagają w stawianiu pierwszych kroków w pracy nauczycielskiej.

       We wrześniu 2001 r. Prywatna Szkoła Pływania „eMKa” rozpoczyna również prowadzenie kursów nauki i doskonalenia pływania na nowo wybudowanej krytej pływalni TOSiR w Tarnowie przy ulicy Piłsudskiego.

       Wzrastające z każdym rokiem zainteresowanie proponowanymi formami zajęć świadczy o tym, że udało się spełnić oczekiwania społeczeństwa w tym zakresie. Wielu uczniów mgr. Jerzego Kacera i mgr. Ryszarda Mroza związało się z nimi od kilku lat i mimo osiągnięcia wysokiego poziomu umiejętności pływackich oraz zdobycia uprawnień Ratownika WOPR w dalszym ciągu kontynuują pływanie pod ich opieką. Prowadzący zajęcia wykorzystują wieloletnie doświadczenie i wykazują maksymalne zaangażowanie po to, by uczestnicy kursów mogli mieć pełną satysfakcję z uzyskanego efektu końcowego.

 

NASI NAUCZYCIELE

Ryszard Mróz

Jerzy Kacer

Jarosław Mróz

Urszula Mróz