Jerzy Kacer

Ma za sobą bogate doświadczenie w dziedzinie nauczania pływania i pracy trenerskiej w sekcji pływackiej ZKS "Unia" Tarnów. Zawodnicy, których wyszkolił byli wielokrotnie nagradzani medalami na Mistrzostwach Polski i podczas innych zawodów pływackich. Od kilku kadencji jest prezesem Tarnowskiego WOPR. Prowadził zajęcia z pływania ze studentami PWSZ. Towarzyski, wesoły, przyjaciel dzieci i młodzieży. Wolny czas najchętniej spędza na działce rekreacyjnej w Ciężkowicach. Od 1993 roku wraz z R. Mrozem jest współwłaścicielem Prywatnej Szkoły Pływania ""eMKa".

 

Ryszard Mróz

Do 2018 r. trener sekcji pływackiej w   Zespole Szkół Sportowych (dawniej ZKS „Unia” Tarnów), nauczyciel pływania wielu pokoleń dzieci i młodzieży. Jego podopieczni zajmowali czołowe miejsca w zawodach pływackich różnej rangi, zdobywali medale w Mistrzostwach Polski Młodzików i Juniorów. Jest instruktorem Ratownictwa Wodnego, pracuje w PWSZ w Tarnowie prowadząc zajęcia z pływania ze studentami Wychowania Fizycznego. Lubi turystykę górską i rowerową , pływa na desce do windsurfingu, zimą jeździ na nartach zjazdowych i biegowych. Od 1993 wraz z J. Kacerem współwłaściciel Prywatnej Szkoły Pływania ""eMKa" .

 

Urszula Mróz

Była zawodniczka sekcji pływackiej ZKS „Unia” Tarnów, trenowała  przez  6 lat w grupie prowadzonej przez  ojca. Od 2004 roku prowadzi zajęcia na kursach nauki i doskonalenia pływania.  Mgr wychowania fizycznego, trener pływania sekcji pływackiej „Sokoła-Mościce” Tarnów (dawniej „Unia” Tarnów), instruktor  Ratownictwa Wodnego. Startuje w zawodach kategorii  Masters w pływaniu, uprawia triathlon jako członek tarnowskiej drużyny Bike Brothers.   Wakacje najchętniej spędza nad morzem,  zimą jeździ na nartach biegowych i zjazdowych.

Kinga Obal

tekst

Natalia Sajdak

tekst 

Katarzyna Starzycka

tekst

Paulina Ścieńska

tekst